headerphoto

Fotogalerie

 

Fotogalerie - bude zveřejněna po skončení akce

Fotky a videa z předchozích kurzů si můžete prohlédnout pomocí levého menu "Další odkazy".

 


 


Fotogenická Korsika

Korsikou na kole a s foťákem? Jak jinak!  Na kole jsou všechny vjemy bezprostřednější než z auta nebo autobusu. Navíc můžete kdykoliv zastavit v místě, které si chcete lépe prohlédnout a vyfotit nebo odbočit do autem těžko přístupných zákoutí. Korsika k focení přímo vybízí. Poukazují na to i její půvabné přívlastky: "ostrov  barev", "pohoří v moři", "zapomenutý ráj".

Barvy ostrova pocítíte při každém šlápnutí do pedálů. Silnice, po kterých šlapete, jsou lemovány háji typických korsických stromů: jedlých kaštanů, korkových dubů, nádherných borovic a pinií. Paletu barev obohacují citrusy o bílé a růžové květy. Pestrá je také škála květů bodláků a kaktusů, na příklad žlutě kvetoucí americké agave nebo žluť a červeň květů aloe. Exotickým vzhledem si člověka podmaní mohutné eukalypty.

Hra korsických barev doznává svého vrcholu v nevídaných kontrastech: šlapete po silničce, zaříznuté do žlutooranžovočervených skalních útesů, které strmě padají přímo do azurového moře s plážemi s bílým pískem či různobarevnými oblázky, někde nad vámi navazují na bizardní skály zelené svahy s šedými kamennými vesničkami a v dálce je dokonce vidět na jaře zasněžené vrcholy hor. Této paletě barev kraluje jasné slunce na modré jarní obloze.