HORY 2023

MÖHWALDOVA BOUDA - HERLÍKOVICE

Základní informace ke kurzu

Sedmidenní lyžařské kurzy pro žáky 8. tříd jsou už léta tradiční sportovně-ozdravnou akcí s oboustranně příznivou odezvou mezi žáky i učiteli a instruktory. Nabízejí úplným začátečníkům i zkušeným lyžařům výuku lyžování spolu se spoustou dalších neopakovatelných zážitků spojených s pobytem kolektivu třídy v krásném prostředí horské chaty v Krkonoších. Kurz je zaměřen na výuku základů i zdokonalování moderních trendů lyžování, zejména carvingu, a je veden zkušenými licencovanými instruktory vč. učitelů školy. Je vhodný jak pro lyžařské začátečníky, kteří si zde osvojí základní lyžařské návyky pro bezpečný pohyb na lyžích, tak pro pokročilé lyžaře, kteří mají možnost pod odborným vedením zdokonalit si dále svou techniku.


Areál + ubytování

Využíváme jeden z největších a nejlepších lyžařských areálů v ČR Ski areál Bubákov - Herlíkovice. Sjezdovky všech obtížností jsou ideálním místem pro zkušené lyžaře, ale i úplné začátečníky. Areál zároveň patří ke střediskům cenově přijatelným. Ubytování je tradičně zajištěno v krásném horském penzionu Möhwaldova bouda ve velmi dobře vybavených apartmánech s vlastním sociálním zařízením a TV na pokoji. Součástí Möhwaldky je venkovní koupací sud - skvělá možnost relaxace v horké lázni, kterou s dětmi rádi využíváme. Penzion je také vyhlášen výbornou českou kuchyní. Večerní čas je vyplňován zábavným programem s netradičními prožitkovými hrami i  besedami o správném pohybu na horách, ošetřování a nákupu lyžařského vybavení atd.


Cena kurzu

Jsme si vědomi toho, že lyžování a pobyt na horách patří mezi finančně náročnější aktivity, přesto věříme, že umožníte vašim dětem nezapomenutelný zážitek spojený s týdenním pobytem na horách v kolektivu třídy a zároveň fundovanou výuku lyžování. Oproti horentním sumám lyžařských škol, kde se za kurzy lyžování platí nemalé částky, nabízí škola veškerý výcvik zdarma jako součást výuky. Celková cena kurzu je daná pouze náklady na ubytování, stravu a dopravu na kurz. Jsme přesvědčeni, že pobyt na horách a lyžování patří k neodmyslitelné tradici českého školství a zvlášť u dnešní “počítačové generace” dětí přispívá k výchově ke zdravému životnímu stylu.

Cena kurzu: 5 870 Kč.
Součástí ceny nejsou náklady na lyžařskou permanentku. V případě areálu Herlíkovice dostává naše škola velmi výrazné slevy.

Dostáváte-li od svého zaměstnavatele příspěvek na podobné akce, rádi vám vystavíme příslušný doklad. Pro případ neočekávaného zrušení účasti žáka např. z důvodu nemoci doporučujeme sjednání pojištění stornopoplatků, vyplývajících z uzavřené smlouvy - závazné přihlášky,  u některé pojišťovny.


Přihlášky a termín kurzu

Vzhledem k nutnosti rezervace penzionu prosíme o odevzdání závazných přihlášek spolu se zálohou 3000 Kč nejpozději do konce listopadu 2022. Kurz se bude moci uskutečnit jen v případě dostatečného zájmu žáků osmých tříd. Informace o doplatku a číslu účtu školy jsou součástí závazné přihlášky. Maximální kapacita kurzu daná ubytovacími možnostmi je max. 36 žáků.

Termín kurzu pro školní rok 2022/23: 4. 3 - 11. 3. 2023

 


Informační schůzka pro rodiče

Další podrobnosti ke kurzu budou sděleny na informační schůzce rodičů 25. ledna, v 18.00 v učebně Ch (8.A).


Za kurz zodpovídají Jan Vesták, Stanislav Kodet a Outdoor team, z. s.