headerphoto

Odkazy na předpovědi počasí

Odkazy na předpovědi počasí pro lokality, kde se budeme pohybovat:


Saint Florent a okolí:

 

Corte a okolí:

 

Porto a okolí:

 

Bonifacio a okolí:

 

Bavella a okolí:

 

Solenzara a okolí:


 

Počasí na Korsice

Nejpříznivější pro cyklistiku jsou poměrně suché měsíce od poloviny května do poloviny října. Pokud se člověk nechce vystavovat vystavovat přílišným vedrům a zvýšenému provozu na silnicích, je dobré vynechat červenec a srpen. Pobřežní oblasti jsou silně ovlivněny středomořským podnebím (mírné zimy, teplá léta), zatímco hornaté vnitrozemí vykazuje větší výkyvy počasí (chladnější podnebí, v zimě sněhové a dešťové srážky). 

 

Kolik tam bude stupňů...

Přes den na přelomu května a června se teploty pohybují mezi 15 - 30 stupni Celsia (u moře už je vedro na koupání, v horách bývá chladněji, ale příjemně.)

Květen znamená Korsiku kvetoucí a navíc málo turisticky zalidněnou. Během léta zeleň postupně mizí a země se stává vyprahlou. Na koupání v moři jsou nejlepší letní měsíce, kdy je podle statistik také nejméně srážek: v červenci prší v průměru 1 den, v srpnu 2 dny. Obecně v horách prší víc než na pobřeží, často je možné vzhledem k malým vzdálenostem jet se usušit a ohřát k moři poté, co v horách zmoknete.

V noci u moře bývá teplo, většinou však ne vedro. Spací pytel se rozhodně užije i tam. V horách není o čem mluvit, teplota v noci tam může klesnout i k nule, Většinou však v noci v horách na přelomu května a června očekávejte teploty kolem 10 - 15 stupňů. 

Protože mnoho vrcholů dosahuje přes 2000 m, sníh i v létě na jejich vrcholcích není nic neobvyklého.